پیوندهای سودمند

مصاحبه با جناب آقاي دكتر مهدي قهاري در سايت ستاد نانو


مصاحبه با جناب آقاي دكتر مهدي قهاري در سايت ستاد نانو
به مناسبت انتخاب مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ به عنوان مركز رشد برتر


      مدير مرکز رشد برتر هفتمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو مديريت مناسب در مسير رساندن ايده به بازار و آماده‌سازي واحد فناور براي خروج از مرکز را عامل موفقيت اين مرکز رشد برشمرد.

      دکتر مهدي قهاري، مدير مرکز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ، در گفت و گو با خبرنگار ستاد نانو يکي از دلايل دستيابي به رتبه اول در بين مراکز رشد در هفتمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو را مديريت مناسب رسيدن ايده به بازار دانست و افزود: «براي قدم برداشتن در مسير تجاري‌سازي محصولات مبتني بر فناوري بويژه فناوري نانو، شرکتي را با حضور اعضاي هيئت علمي مرکز رشد و برخي از صنعتگران فعال به ثبت رسانديم تا بتوانيم مسير رسيدن ايده به بازار را تسهيل کنيم.»

      وي ادامه داد: «هر ايده‌اي که در شرکت‌هاي مستقر در مرکز رشد ارائه مي‌شود را در اين واحد بررسي مي‌کنيم و با تمرکز بر جنبه تجاري‌سازي آن، به صنعت مربوطه ارجاع مي‌دهيم تا هرچه سريعتر به بازار برسد.»

      به گفته دکتر قهاري بيش از 10 شرکت فعال در زمينه فناوري نانو در اين مرکز رشد فعاليت دارند و تا کنون حدود 6 محصول از سوي اين شرکت‌ها به مرحله فروش رسيدند. فعاليت اين شرکت‌ها عمدتا پيرامون علوم رنگ همچون انواعي از پوشش‌هاي صنعتي مثل عايق‌ها،‌ رنگ‌هاي نانويي، پوشش‌هاي آنتي‌باکتريال و پوشش‌هاي بدنه خودرو بوده است.

      مدير مرکز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ نقش حمايتي ستاد نانو و مؤسسه خدمات فناوري تا بازار از مراکز رشد را مثبت و تاثيرگذار دانست. وي مجهز کردن آزمايشگاه اختصاصي اين مرکز به تجهيزات آزمايشگاهي مورد نياز در زمينه فناوري نانو، پذيرش واحدهاي فناور بيشتر در زمينه نانو و کمک به تجاري‌سازي دستاوردهاي نانويي را از برنامه‌اي آينده اين مرکز عنوان کرد.

      گفتني است در هفتمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو 3 مرکز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ، واحدهاي فناوري جامع و ICT شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان، و مرکز رشد فناوري پليمر، به عنوان مراکز رشد برتر معرفي شده‌اند.

      در حال حاضر در حدود 137 مرکز رشد در کشور فعاليت مي‌کنند و از اين ميان 23 مرکز داراي واحدهاي فناوري فعال در زمينه فناوري نانو شناسایی شده‌اند.

 تاریخ ایجاد: یکشنبه 21 آبان 1391
آخرین بروز رسانی: یکشنبه 21 آبان 1391
تعداد بازدید: 3729


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ می‌باشد.
طراحی پرتال | طراحی پورتالطراحی پرتال : آرانانتورک