پیوندهای سودمند

مصاحبه با مدير عامل اولين واحد فناور خارج شده از مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ


      مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ، پس از اتمام دوره استقرار واحدهاي فناور(دوره رشد) و دستيابي به معيارهاي رشد يافتگي در دو سطح عالي(رتبه A) و سطح خوب(رتبه B) نسبت به خروج واحدهاي فناور اقدام مي­نمايد. خروج واحدهاي فناور از مركز بر طبق سطح بندي زير صورت مي­گيرد كه عبارتست از :

سطح A : در اين سطح واحد فناور مي­بايست موفق به توليد نيمه صنعتي محصول بر طبق ايده محوري، راه­اندازي پايلوت، تجاري سازي و فروش محصول و يا فروش دانش فني شده باشد.

سطح B : در اين سطح واحد فناور مي­بايست موفق به توليد محصول بر طبق ايده محوري در مقياس آزمايشگاهي و در مقياس نيمه صنعتي شده باشد.

لذا با توجه به توضيحات فوق شركت فناور تجهيز گاما با ايده محوري توليد پودر تونر مشكي چاپگرهاي ليزري رنگي، اولين واحد فناوري است كه از مركز رشد واحد فناور صنايع رنگ خارج شده است. به همين دليل بر ­آن شديم تا مصاحبه­اي با جناب آقاي علي اكبر قنبري مدير عامل اين شركت داشته باشيم.


*با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما و همكاران محترمتان، جناب آقاي قنبري لطفاً بفرماييد شركت فناور تجهيز گاما فعاليتهاي خود را از چه سالي آغاز نموده است؟

     واحد فناور تجهيز گاما فعاليت تحقيقاتي خود را  از سال 1383 شروع  كرده و از شهريور ماه سال 1386 در مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ مستقر گرديد.

*زمينه فعاليت و محصولات توليـدي شـركت بـر چه پايه­اي طرح­ريزي شده است؟

     زمينه فعاليت شركت بر پايه نانو فناوري بوده و از جمله محصولاتي كه اين مركز در ابتداي فعاليتش اقدام به توليد آن نموده است، جوهر­هاي شارژي پرينت­هاي رنگي جوهرافشان، فكس، پلاتر و تونر مشكي پرينتر­هاي رنگي ليزري مي­باشد.

*آيا اين شركت علاوه بر ايده محوري خود، موفق به توليد محصولات ديگري نيز در راستاي توليد محصولات اوليه شده است؟

     اين مركز در ادامه­ي فعاليت­هايش محصولات ديگري اعم از پودر تونر مشكي پرينترهاي رنگي ليزري و جوهرهاي خاص و استراتژيك را به محصولات خود اضافه كرد.

*تا به حال چه افتخاراتي كسب كرده­ايد؟

     از جمله افتخاراتي كه اين شركت كسب كرده است، به شرح زير است:

1.       ثبت 12 عنوان اختراع

2.       برگزيده برتر جشنواره حضرت علي اكبر سال 1387

3.       نفر چهارم جشنواره­ي شيخ بهايي در سال 1389

4.       انتخاب غرفه برتر در جشنواره ملي فناوري نانو در سالهاي 1387 و 1388

*قصد و هدفتان بعد از خروج از مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ برنامه كاري خود را بفرمائيد. آيا در نظر داريد به بازار هدف وارد شويد و يا قصد عضويت در پارك­هاي علم و فناوري را داريد؟

     ما از يك سال پيش موفق به توليد نيمه صنعتي جوهر شده­ايم و هدفمان در آينده اين است كه وارد بازار هدف شويم زيرا تمامي محصولات اين شـركت قادر به رقابت با برندهاي معتبر جهاني مي­باشد.

*براي ادامه­ي كارتان چه ايده­هايي داريد؟

     از جمله ايده­هايي كه ما براي رسيـدن به اهـداف بالاتـر دنبال مي­كنيم، ايجاد واحد تحقيق و توسعه شركت در مركز رشد واحدهاي فناور صنايع رنگ مي­باشد تا در زمينه توليد جوهر سفيد و جوهرهاي چاپ روي تخم مرغ فعاليت نماييم.

*اگر در ارتباط با شركت فناور تجهيز گاما موارد ديگري را لازم به ذكر مي­دانيد، بيان نمائيد.

     مورد ديگري كه در ارتباط با اين شركت قابل ذكر است، اين است كه با توجه به اينكه كليه محصولات توليدي اين شركت بر پايه­ي نانو تكنولوژي مي­باشد و مواد بكار رفته در اين محصولات از مواد معدني و گياهي است، هيچگونه ضرري براي انسان و محيط زيست نداشته و ضمناً علاوه بر اشتغال­زايي فراوان از خروج قابل ملاحظه­اي ارز جلوگيري مي­كند.


در پايان به خاطر وقتي كه در اختيار ما قرار داديد كمال تشكر را داشته و اميدوارم بيش از پيش ما شاهد موفقيتهاي روز افزون شما باشيم.تاریخ ایجاد: دوشنبه 18 بهمن 1389
آخرین بروز رسانی: سه شنبه 19 بهمن 1389
تعداد بازدید: 2202


کلیه حقوق این وبگاه متعلق به موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ می‌باشد.
طراحی پرتال | طراحی پورتالطراحی پرتال : آرانانتورک